Strona główna :: Projekt indywidualny – wykonawczy

Projekt indywidualny- wykonawczy

 

Etapy projektowania wnętrza
Niezależnie od tego czy mieszkacie Państwo w Warszawie, czy jakimkolwiek innym mieście, projektowanie wnętrza z profesjonalnym projektantem zwykle przybiera podobny schemat. Poznanie modelu takiej współpracy z pewnością ułatwi Państwu przygotowanie się do takich spotkań, a także pozwoli wiedzieć czego możecie się po nich spodziewać.

Naszą współpracę z Klientem rozpoczynamy od zapoznania się z planowanym przedsięwzięciem. Zleceniodawca, za pomocą poczty e-mail, przesyła do nas ogólny plan wnętrza budynku przeznaczonego do zaaranżowania ( rzuty na pomieszczenia) wraz z zapytaniem oraz określeniem lokalizacji inwestycji. Po zapoznaniu się  z otrzymanymi informacjami sporządzamy wycenę usługi, którą przesyłamy  w  wiadomości zwrotnej. Jeśli uzyska ona wstępną akceptację Klienta proponujemy spotkanie w celu ustalenia szczegółów. W kolejnym kroku następuje podpisanie umowy oraz rozpoczęcie realizowania usługi.

 

1.Spotkanie nr1
Na pierwszym spotkaniu projektant wnętrz ustala wraz z Klientem ogólną ścieżkę projektu. Klient określa planowany budżet, wymagania, a także preferencje. Na spotkanie architekt zabiera ze sobą wydrukowany plan wnętrz budynku przesłanego przez Zleceniodawcę e-mailem, na podstawie, którego powstała wycena oraz umowa.

Miejscem spotkania wskazany jest plac budowy, którego dotyczyć ma projekt. Architekt dokonuje na miejscu pomiaru pomieszczeń.

W przypadku, kiedy budynek jest w trakcie budowy i nie można wykonać jego inwentaryzacji, to architekt w początkowej fazie projektowania bazuje na wymiarach z ogólnego planu wnętrz budynku.

 

2.Wstępne projektowanie wnętrz
To etap, na którym projektant wnętrz przedstawia swoją wstępną koncepcję. Jest to propozycja układu funkcjonalnego przedstawiona w formie rzutu płaskiego z określeniem ogólnych wymiarów, ustawienia ścian oraz poszczególnych elementów wnętrza. Klient powinien zgłaszać swobodne uwagi, poprawki oraz pomysły.

 
3.Wizualizacje
Po zaakceptowaniu przez Inwestora ogólnego układu funkcjonalnego pomieszczeń rozpoczyna się kolejny etap prac projektowanych. Na tym etapie przygotowywane i przedstawiane klientowi są najczęściej trójwymiarowe wizualizacje prezentujące planowaną aranżację i wystrój wnętrz. Foto-realistyczne wizualizacje dają dokładniejszy pogląd na to jak ma wyglądać kubatura i kolorystyka poszczególnych elementów. Architekt wnętrz musi zyskać na tym etapie całkowitą przychylność i akceptację Klienta. Obie strony muszą dojść do porozumienia zarówno w zakresie układu poszczególnych elementów wnętrza jak również co do wyboru materiałów i kolorystyki. W zależności o szybkości podejmowania decyzji przez Klienta etap ten może przeciągać się w czasie.

 
4.Dokumentacja
Po zakończeniu części kreacyjnej architekt wnętrz przygotowuje i przedkłada Klientowi całą niezbędną dokumentację, która tłumaczy jego twórczą wizję na język techniczny. Prawidłowo wykonana dokumentacja techniczna umożliwia poprawne zrealizowanie założeń projektowych przez wykonawców. Etap ten nie trwa zwykle dłużej niż kilka tygodni.

 
Jak widać projektowanie wnętrza jest procesem złożonym i wieloetapowym. Warto więc rozpocząć współpracę z projektantem możliwie wcześniej tak, by można było dokładnie i bez pośpiechu przejść przez wszystkie etapy prac projektowych.

 

Jeśli jesteście Państwo mieszkańcami województw: zachodniopomorskiego, lubuskiego, pomorskiego, wielkopolskiego nasza firma z przyjemnością pomoże Wam uzyskać wymarzony wystrój wnętrz we własnym domu, mieszkaniu, biurze bądź innym budynku użyteczności publicznej.

 

Zapraszamy do kontaktu: biuro@architektwnetrz.com.pl

Agata Prostko

Tel 696 748 847
ul. Kwiatowa 30 78-640 Tuczno

 

ZAPOZNAJ SIĘ: Jak wygląda projekt indywidualny – wykonawczy?

 

 

projekt i wykonanie CopyCon.pl